Lihtne lugu

Olen alati imetlenud inimesi kes suudavad olla püsivad, algatusvõimelised ja originaalsed.
Justkui ise tunnen nendest omadustest kõige rohkem puudust. Mind on küll "süüdistatud" liiga kõrges enesekriitikas, kuid sellegipoolet võtkasin neid omadusi ämbriga juurde.

Teen seda mida tahaksin osata!

Monday, January 25, 2010

Croissant nr 2

Võtsin julguse kokku ja tegin taas Croissante. Julguse just sellepärast, et esimene kord ebaõnnestus täielikult ja tegemisele kulus terve päev! Seekord olin tunduvalt ettevaatlikum ja teadsin mida karta. Kuidas siis nüüd õnnestus? Kohevad tulid, krõbedad olid, kuid minu meelest natuke liiga võised. Ja küpsemisel ajas tainas rohkesti võid välja. Kokkuvõtteks untsu ei läinud, kuid 100% nüüd ka ei õnnestunud. Proovin kunagi veel, kuid panen oma tegemised üles.
Retsept:
1spl kuivpärmi
4spl suhkrut
1tl soola
1 1/4 klaas sooja piima
374 gr jahu
340 gr toasooja võid 
1 muna

Esmalt tee valmis tainas. Sega pärm, suhkur, sool ja soe piim. Lisa jahu ja sõtku 5-6 min. Pane sooja kohta 1-1,5 h kerkima. Peksa tainas alla ja tõsta 30 min. külmkappi. Peale seda rulli tainast 1 cm paksuseks ristkülikuks. Tee võist 0,5 cm paksused viilud ja laota need taina 2/3 osale. Tõsta võita osa keskele ja tõsta teine külg omakorda peale. Tekib 3 kihti. Peaks jääma piklik tainatükk. Nüüd suru tainarulliga tasakeski tainast nii, et piklik osa tekitaks taas ristküliku ja voldi nüüd testpidi kokku. Peab jääma jälle piklik. Kata kilega ja tõsta külmkappi 1h. Korda tegevust samamoodi ja tõsta 30min külmkappi. Jälgi, et tainas ei rebeneks ehk või ei hakkaks kuskilt läbi tulema. 3x rulli tainas vaid õhukeseks ruudukujuliseks ja lõika keskelt pooleks. Nüüd tekita noaga mõlemale poole kolmnurgad.
Hoia käega laiemast küljest kinni, venita natuke ja veereta peopesa abil tipuni kuni tainast jätkub.


Pane ahi 250 kraadi peale. Lase ahjuplaadil veel 15 min kerkida ning tõsta ahju. Vähenda kuumust 220-le ja küpseta 15-18 min kui on kuldpruunid. Tõsta jahtuma.
Minul kahjuks hakkasid nad võid välja ajama 3-ndal rullimiskorral.Põhjust veel ei oska öelda. Ise arvan, et äkki oli tainas liiga soe.
PS! Tõstsin ühe osa taignast sügavkülma ja kui taas tuju tuli siis tõstsin paariks tunniks sulama. Siis olid nad küll hästi rullitavad ja väga mõnusad- krõbe, õhuline ja enam mitte nii võised. Ja küpsemisel ei ajanud ka enam võid välja. Ehk sain nipi. Mitte kohe alustada nende küpsetamist vaid tainas eelnevalt hoida korralikult külmas.

No comments:

Post a Comment